Szybki zwrot z inwestycji

Własna elektrownia słoneczna daje przedsiębiorcy pewność, że w krótkim czasie odzyska zainwestowane pieniądze i przez 25 lat korzysta z energii elektrycznej bez płacenia rachunków.

 

Niezależność energetyczna i niższe rachunki za energię elektryczną

W związku ze stale rosnącymi cenami za energię elektryczną, przyszłość rynku energetycznego jest bardzo niepewna. Poprzez własne, odnawialne źródła energii przedsiębiorca może zabezpieczyć swoją firmę przed dalszymi podwyżkami i zapewnić jej stabilność w produkcji własnego prądu.

 

Pozytywny wizerunku firmy

Przedsiębiorca, którego firma korzysta z odnawialnych źródeł energii, znacznie poprawia swoją konkurencyjność na rynku i bezpośrednio wpływa na pozytywny wizerunek swojej marki w oczach klientów. Klienci widzą, że firma się rozwija, inwestuje w nowe, ekologiczne technologie i ogranicza do minimum emisję CO2 do środowiska naturalnego, przez co chętniej wybierają jej produkty, czy usługi.

 

Korzystny system rozliczeń z zakładem energetycznym

Przedsiębiorca oszczędza i zarabia, ponieważ nie tylko korzysta z własnego prądu do prowadzenia własnej działalności, ale może też odsprzedać wyprodukowaną nadwyżkę do wybranego punktu obrotu energią elektryczną i już wkrótce skorzystać z programu Energia+.

 

Amortyzacja kosztów inwestycji

Przedsiębiorca z sektora MSP, który posiada status “małego płatnika” może jednorazowo zamortyzować całą wartość inwestycji w instalację fotowoltaiczną, a standardowy czas takiej amortyzacji jako środka trwałego wynosi aż 10 lat.

 

Finansowanie inwestycji

Umowa z DGE umożliwia przedsiębiorcy sfinalizowanie instalacji fotowoltaicznej za pomocą uproszczonej procedury leasingu operacyjnego. Dzięki tej formie finansowania, przedsiębiorca spłaca inwestycję z bieżącej produkcji energii i w ten sposób generuje zyski już od pierwszych miesięcy działania urządzenia.

Jaki rodzaj paneli wybrać?

 • Decydując się na zakup paneli, wybieramy spośród ich różnych wariantów. Cena zależy od sprawności produktu, wykorzystanych materiałów i połączeń między ogniwami. Kluczowym kryterium wyboru paneli powinna być ich moc maksymalna (Wp), a nie cena, ponieważ ważne jest, ile dany panel może wyprodukować prądu.
 • Ogniwa monokrystaliczne – najwyższa sprawność oraz żywotność, ale i wysoka cena. Produkowane z pojedynczego kryształu krzemu, pociętego na niewielkie części. Doskonałe rozwiązanie na słoneczne dni. Po upływie 25-30 lat tracą ok. 20% mocy. Występują w kolorze czarnym.
 • Ogniwa polikrystaliczne – koszt ich produkcji jest niższy niż paneli monokrystalicznych, co wpływa na ich niższą cenę. Trwałością zbliżone są do paneli monokrystalicznych. Są zbudowane z wielu mniejszych kryształów krzemu. Ich niższa cena oznacza jednak nieco mniejszą sprawność o ok. 14-16%. Odznaczają się niebieską barwą oraz charakterystyczną poświatą przypominającą szron, którą tworzą wyraźnie zarysowane kryształy krzemu.

O czym warto pamiętać przy zakupie paneli fotowoltaicznych?

 • Nie najtaniej, ale aby służyło jak najlepiej i jak najdłużej.
 • Panele fotowoltaiczne to dla klienta wielka oszczędność, jak również pewna inwestycja, która ma służyć przez wiele, wiele lat. Dlatego warto jest wybrać profesjonalną firmę, która przygotuje rzetelną, kompleksową analizę wydatków, ponieważ na koszt inwestycji wpływa nie tylko cena paneli, ale również: przewody, odpowiednie zabezpieczenia, systemy mocowania, wykonanie projektu, montaż, jakość materiałów i obsługi. Na ostateczną kwotę instalacji wpływa także stopień trudności jej założenia oraz indywidualne zapotrzebowanie klienta na energię.

  Gwarantowana niezawodność i produktywność instalacji fotowoltaicznej

  • 25 lat gwarancji producenta na wydajność ogniw fotowoltaicznych

  • 10 – 25 lat gwarancji produktowej na wady i usterki paneli fotowoltaicznej

  • 5 – 25 lat  gwarancji na falownik

  • 5 lat gwarancji na montaż i materiały użyte do montażu

  Stwórz własną elektrownię i uniezależnij się od dostawcy prądu.

  Umów się na bezpłatną konsultację

  Skontaktuj się z nami i wykorzystaj jak najszybciej szerokie możliwości oszczędności w swojej firmie. 

  Chcesz porozmawiać?

  Zachęcamy Państwa do skontaktowania się z nami. Mogą Państwo skorzystać z poniższego formularza lub danych kontaktowych znajdujących się poniżej.

   Zgodnie z art. 14 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

   1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest DGE z siedzibą w Katowicach, ul. Żeliwna 38, 40-599 Katowice, zwana dalej Spółką;
   2. Administratorem Danych w Spółce jest Pan Artur Matuszczyk (e-mail: artur.matuszczyk@dge.com.pl);
   3. Dane zostały pozyskane z zakładki internetowej www.dge.com.pl – kontakt;
   4. Spółka pozyskała dane w następującym zakresie: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu.
   5. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu kontaktu biznesowego na podstawie art. 6 ust 1 pkt c);
   6. Podane przez Panią/Pana dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom;
   7. Podane przez Panią/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego;
   8. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do podjęcia, odrzucenia lub kontynuacji współpracy;
   9. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;
   10. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
   11. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania.

    

   Akceptuję

   Jesteśmy tutaj

   Zobacz jak do nas dojechać.

   Uwaga!

   Przeglądarka internetowa z której korzystasz jest przestarzała przez co strona może nie wyświetlać się w prawidłowy sposób. Zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox, Opera

   Developer tools

   ReD Responsive Framework version